EconT Számítástechnikai, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

FILOZÓFIÁNK

    Megálmodni

            Megalkotni

                    Mműködtetni

MUNKAMÓDSZERÜNK

Rendszereink a következő alapvető lépések megtételével készülnek és üzemelnek: 

Igényfelmérés - folyamatok megismerése - optimalizálás, szervezés - tervezés - fejlesztés (programozás) - installálás - oktatás - támogatás, üzemeltetés

KÜLÖNLEGESSÉGÜMK

Egy jól működő informatikai rendszer nem számítógépes program, hanem az igényeknek megfelelően kialakított folyamatokat segítő lépések sorozata, melynek része a folyamatok megszervezése, a programok elkészítése és az üzemeltetés támogatása is.

Hogyan dolgozunk?
Rendszereink elkészítése interaktív munka, melynek sikeréhez elengedhetetlen partnereink szakértő közreműködése és a szükséges döntések időben történő meghozatala. A rendszerek a  következő alapvető lépések megtételével készülnek és üzemelnek:

Igényfelmérés: A rendszerrel kapcsolatos megrendelői elvárások, igények felmérése általában személyes beszélgetések keretében alakulnak ki. Ezeken partnereink megfelelő szakterületeinek vezetői, kulcsfontosságú munkatársai, valamint az adott területtel kapcsolatban döntési pozícióban levő vezetők vesznek részt.

Folyamatok megismerése: Ahhoz, hogy jól működő rendszert alakíthassunki ki, elengedhetetlen az érintett területek munkájának megismerése, az ottani folyamatok feltérképezése és dokumentálása. Ebben az adott terület dolgozói, illetve cégünk tanácsadó és szervező munkazársai vesznek részt.

Optimalizálás, szervezés: A megismert és dokumentált folyamatok, a meghatározott célkitűzések és igények alapján végignézzük a munkafolyamatokat és kiszűrjük a szükségtelen elemeket, redundanciákat, használatlan, vagy használhatatlan, illetve nem megfelelő bizonylatokat, stb. E munka eredményeképpen elkészül a kialakítandó rendszer koncepciója.

Tervezés: A megrendelő által elfogadott koncepció alapján elkítjük a kialakítandó rendszer tervét, mely nemcsak az informatikai rendszer szükséges elemeit (folyamatok, adatbázisok, felületek, stb.) tartalmazza, hanem a működtetéshez szükséges folyamatok leírását is, mely sok esetben eltér az eredetileg kialakult munkafolyamatoktól.

Fejlesztés (programozás): Ebben a fázisban rendszerszervező és programozó munkatársaink együttműködésével készülnek el a megfelelő programok. Ezeket munkatársaink szintaktikai és szemantikai tesztelése után megrendelőnk kijelölt munkatársai is tesztelik.

Installálás: A tesztelésen átment modulokat sok esetben folyamatosan, de amennyiben szigorúan összetartozó folyamatelemeket képeznek, akkor a fejlesztés lezártával telepítjük (rendszerek, alrendszerek, programok, modulok, stb.). E munka rész az esetlegesen korábbi rendszerekben meglevő adatok migrálása, illetve a szükséges adatálloményok feltöltése.

Oktatás: Munkánk kiemelkedően fontos része a rendszer használatának oktatása. Ez nem kizárólag a programok kezelésének betanítását, hanem a teljes működési folyamat megismertetését, kiemelten pedig az egyes munkatársak munkájának egymára épülésének bemutatsát, oktatását jelenti. Meggyőződésünk szerint nem lehet "black-box"-ban dolgozó munkatársakkal jól üzemeltetni egy rendszert.

Támogatás, üzemeltetés: A beüzemelt rendszer folyamatos követése (jogszabályok, megrendelői igények megváltozása, új igények megjelenése, stb.) a rendszer működését alapvetően befolyásolja. E tevékenység adja vissza számunkra azokat a tapsztalatokat, melyeket a rendszerek továbbfejlesztése, bővítése során felhasználunk annak érdekében, hogy a gyakorlatban optimálisan használható rendszereink üzemeljenek. E tevékenységünkhöz távmenedzsment eszközöket, illetve telefonos, vagy személyes kommunikációt használunk.

Copyright © 2011 EconT Kft.